Pyhä Holiday Break
Pyhä
Ideale reis voor
Dit pakket is vooral aangewezen voor samen reizende koppels, vrienden of gezinnen met kinderen! Niet alleen krijg je de kans om een aantal typisch Lapse activiteiten te doen - zo zijn een huskytocht, sneeuwscootertocht en rendiertocht al inbegrepen - maar je kan op de vrije dag ook skiën of andere optionele excursies doen!
Pyhä beschikt over 14x skipistes, en in het nabijgelegen Luosto kan je ook nog een tiental pistes vinden. Ideaal dus voor mensen die graag Lapse activiteiten combineren met wintersport. In het Pyhä-Luosto Nationaal Park kan je naar hartenlust sneeuwschoenwandelen of langlaufskiën.
Bij je verblijf in de Parkside Pyhä cabins voorzien we een diner na aankomst en een ontbijtpakket voor de eerste ochtend. Voorts heb je een uitgeruste keuken of kan je in een van de restaurants terecht. De cabins zijn halfopen gebouwd en hebben een gezellige leefruimte en veranda met zicht op de skipistes of bossen, een uitgeruste keuken en 2x slaapkamers.
28/12/2022 & 04/01/2023
Hoogtepunten van de reis
- Typisch Lapse activiteiten: husky's en rendieren
- Minder uitstoot dankzij de elektrische sneeuwscooters
- Mogelijkheid voor optionele excursies: icekarting, ijsklimmen, fatbiking, ijsvissen, ...
- Skipistes op wandelafstand
- Gezellige cabin voor 2-4 personen (afhankelijk van de samenstelling)
- Op aanvraag - maar gratis - een hotelovernachting de nacht voor vertrek in een luchthavenhotel in Amsterdam, en gratis parking voor het volledige verblijf.
01. Dag per dag
Rechtstreekse vlucht naar Rovaniemi, vervolgens transfer richting de Parkside Pyhä cabins (ongeveer 1u30 rijden). Onderweg stop je even in het dorp voor de pick-up van de warme kledij. Je krijgt meer info over het verloop van de reis en je dineert in het Pyhän Uula restaurant aan de skipiste. De volgende ochtend wordt ook een ontbijtpakket voorzien, zodat je de eerste dag niet naar de winkel hoeft te gaan.
Met de nieuwe elektrische sneeuwscooters (shared driving, 2 personen per scooter) rijd je door de Lapse wildernis naar een lokale rendierboerderij, waar je oog in oog komt te staan met deze typisch Lapse dieren. Je leert meer bij over rendieren en de kunst van het rendierhoeden. Je kan ze ook even voeden en je neemt deel aan een korte rendiertocht. Na afloop wordt een lekkere lunch voorzien zodat je terug kan opwarmen.
De rest van de dag kan je vrij invullen. Je kan optionele excursies bijboeken, skiën, of het dorpje verkennen. Spring zeker eens binnen in de lokale supermarkt.
Na een stevig ontbijt brengen we een bezoek aan de huskykennel. Na de nodige instructies neemt de gids je mee voor een tocht van ongeveer 1u (afgelegde afstand van zo’n 10km). Met twee deel je een hondenspan van vier tot zes Alaskan husky's. Afwisselend kan je ‘mushen’ - de hondenspan besturen - en gewoon op de slede genieten van de voorbijglijdende taiga en foto's nemen. Na de tocht kan je nog even terug opwarmen met een warm drankje en wordt er ook een lekkere lunch voorzien. De hele excursie duurt zo'n 2u30 (inclusief bezoek aan de kennel en transfers).
De rest van de dag kan je vrij invullen. Je kan optionele excursies bijboeken, skiën, of het dorpje verkennen.
Transfer naar de luchthaven van Rovaniemi (ongeveer 1u30-2u rijden) en terugvlucht. Onderweg stop je nog even om de warme kledij terug af te geven.
02. Je verblijf
Parkside Pyhä cabins
Pyhä
Op slechts 1u40-2u rijden van de luchthaven van Rovaniemi/Kittilä vind je in het skidorpje Pyhä 14x moderne, halfopen Parkside Pyhä cabins terug die ideaal zijn voor de combinatie van Lapse excursies en skiën.
In het skidorpje Pyhä vind je 14 moderne twee-onder-één-kap cabins (93m2) terug die vlakbij de skipistes van Pyhä liggen. Deze cabins beschikken over een uitgeruste keuken, gezellige leefruimte en veranda die uitkijkt op de skipistes of bossen. De cabins hebben 2 slaapkamers met elk twee bedden, alsook een wasmachine en droger, een (slaap)bank, badkamer met douche, toilet en eigen sauna. Ook Wi-fi is aanwezig in deze cabins.
Deze cabins liggen op zo'n 500-600m van de supermarkt, zodat je zelf makkelijk boodschappen kan doen en kan koken. Er zijn ook meerdere restaurants op en rond de skipiste en er zelfs een optie voor catering (extern). Soms wordt lunch voorzien tijdens de activiteiten (meer informatie vind je onderaan de reispagina bij 'inbegrepen'
Het Pyhä skigebied is niet zo groot, maar met zo'n 16 pistes is het wel perfect voor reizigers die graag skiën combineren met typisch Lapse activiteiten. Het is vooral bekend en populair bij de Finnen zelf, vanwege de variatie van de pistes en de goede off-piste mogelijkheden. Het skigebied grenst aan het Pyhä-Luosto Nationaal Park. Je vindt hier dan bijna uitsluitend kleinschalige lodges en vakantiewoningen, enkele goede restaurants, wat winkeltjes en een supermarkt. Een vakantie naar Pyhä betekent dan ook er even helemaal uit zijn met je partner of met het hele gezin, genieten van een comfortabele accommodatie, goede sneeuwcondities om te skiën en snowboarden en een ruime keuze aan Lapse winterse activiteiten.
Indien je geen genoeg kan krijgen van skiën het vind je naast het skigebied van Pyhä het skigebied van Luosto op zo'n 20-30min rijden.
03. Prijzen
Prijzen steeds op basis van minstens twee volwassenen in de Parkside Pyhä cabin. Kinderprijzen zijn van toepassing van 6-11 jaar. Zie 'Verblijf' voor een beschrijving van de cabins.
Vertrek op 28/12/2022
Prijzen voor 2-4 personen in een cabin.
Afreisdatum 28/12/2022 |
Prijzen per persoon o.b.v. verblijf in een Parkside Pyhä cabin |
---|---|
Bij 2 personen | VOLZET |
Bij 3 personen | VOLZET |
Bij 4 personen | VOLZET |
Vertrek op 04/01/2023
Prijzen voor 2-4 personen in een cabin.
Afreisdatum 04/01/2023 |
Prijzen per persoon o.b.v. verblijf in een Parkside Pyhä cabin |
---|---|
Bij 2 personen | Per volwassene: € 1845 Per kind 6-11j: € 1697 |
Bij 3 personen | Per volwassene: € 1694 Per kind 6-11j: € 1546 |
Bij 4 personen | Per volwassene: € 1618 Per kind 6-11j: € 1470 |
Contacteer gerust onze Travel Designers bij vragen over de prijzen!
De beschikbaarheid van deze reis wordt regelmatig bijgewerkt. De meest actuele beschikbaarheid wordt altijd getoond bij het online boeken of tijdens het contact met onze Travel Designers.
Inbegrepen
- Rechtstreekse vlucht van Amsterdam naar Rovaniemi en terug (detail bij offerte), inclusief luchthaventaksen, brandstofverzekering, 1x stuk handbagage en 1x stuk ruimbagage per persoon
- Luchthaventransfers tussen de luchthaven en de cabins (ongeveer 1u30)
- Pick-up warme kledij (thermische overall en winterlaarzen voor het hele verblijf)
- 3x overnachtingen in de gekozen accommodatie
- Bedlinnen en handdoeken
- Eindschoonmaak
- Maaltijden als volgt (bij verblijf in Parkside Pyhä cabins):
- 1x diner na aankomst op dag 1 in een restaurant aan de skipistes (dichtbij de cabins)
- 1x ontbijtpakket voor dag 2
- 2x lunch tijdens de activiteiten
- Excursies zoals beschreven in het programma
- Onder begeleiding van professionele Engelstalige gidsen
- BTW, Garantiefonds Reizen, lokale verblijftaks
- De Noorderlicht-app voor accurate voorspellingen
- CO2 compensatie van deze reis
Niet inbegrepen
- Verplicht: voor vertrek in januari, februari en maart geldt een brandstoftoeslag van €95,- per persoon. Voor meer informatie: Bijzondere reisvoorwaarden. Voor boekingen met afreis vanaf 1 april kan er t/m 31.01 Brandstof Bescherming Programma toegevoegd worden (binnen 5 dagen na boeken). Voor afreizen in april verwachten wij een brandstoftoeslag.
- Alle andere maaltijden
- Huurwagen in plaats van luchthaventransfers
- Lokale transfers (bvb tussen de cabins en Sunday Morning Resort of Luosto Ski Resort)
- Andere optionele excursies
- Skipas en skimateriaal
- Annulatie- en bijstandsverzekering (optioneel)
- Brandstof-bescherming programma: €40 p.p.
- Voor afreizen vanaf 01/01/2023 is er een extra milieu-taks van toepassingen voor vertrek vanuit Amsterdam van €18.48 per persoon.
Opmerkingen
- Voeg bij vertrek vanaf Amsterdam een gratis overnachting toe in het Corendon Village Hotel op de dag voor vertrek van jouw reis. Ook is het mogelijk om de auto gratis te parkeren bij Quick Parking nabij Schiphol. Laat het onze Travel Designers weten indien je hier gebruik van wenst te maken.
- Dit programma is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar.
- De volgorde van de activiteiten kan veranderd worden.
- Op zo'n 600m van de Parkside Pyhä cabins bevindt zich een supermarkt waar je boodschappen kan doen.
- Bij verblijf in de Parkside Pyhä cabins (standaard voorzien) wordt diner op dag 1 na aankomst voorzien, alsook een ontbijtpakket voor dag 2. Tijdens de twee geplande excursies wordt ook lunch voorzien. Andere maaltijden dien je zelf te voorzien. Je kan terecht in de supermarkt van het dorp, of restaurants in de buurt.
- Pyhä Ski Resort ligt op wandelafstand van de Parkside Pyhä cabins, en op zo'n 10-15min rijden van Sunday Morning Resort. Hier vindje zo'n 15x skipistes terug. Op ongeveer 20min rijden vind je ook het Luosto Ski Resort.
- Hou er rekening mee dat tijdens de Kerstperiode wellicht nog niet alle skipistes open zullen zijn.
- Bij een sneeuwscootertocht zitten kinderen 6-11 jaar in een slede bij de gids. Om zelf met een sneeuwscooter te rijden moet je minstens 18 jaar zijn en in het bezit zijn van een geldig rijbewijs B.
- Mogelijkheid om een huurwagen te combineren bij je verblijf voor extra mobiliteit
- De premie voor onze vluchten naar het Hoge Noorden komende winter (2022-2023, vluchten naar Kittilä, Eveness, Bergen en Rovaniemi) bedraagt € 40 per persoon. Je kan deze optie bijboeken tot 5 dagen na je boeking. Wanneer je deze optie boekt, kan er geen korting meer worden toegepast bij een daling van de brandstofprijzen. Wanneer je niet kiest voor deze optie, dan laten we ca. 8 weken voor je vertrek weten of we al dan niet een supplement moeten aanrekenen voor verhoogde brandstofprijzen zoals vermeld in onze bijzondere reisvoorwaarden.
04. Excursies
Huur tobboggans : gratis - minimumleeftijd 4 jaar
Huur kicksledes : gratis - minimumleeftijd 4 jaar
Huur langlaufski's : € 30 per persoon - minimumleeftijd 13 jaar
Huur sneeuwschoenen : € 30 per persoon - minimumleeftijd 13 jaar
Huur Nordic wandelstokken : € 10 per persoon - minimumleeftijd 13 jaar
Huur E-fatbike 1u : € 25 per persoon - minimumhoogte deelnemers 150 cm
Huur E-fatbike 3u : € 60 per persoon - minimumhoogte deelnemers 150 cm
Huur E-fatbike volledige dag : € 90 per persoon - minimumhoogte deelnemers 150 cm
€ 150 per persoon shared driving - € 178 per persoon single driving
Deze natuurtocht is een ideale manier om kennis te maken met de sneewscooter. We rijden langs rustige paden waardoor je ten volle kan genieten van de mooie natuur. Onderweg wordt er gestopt bij de meest fotogenieke plaatsen en kun je genieten van een warm drankje.
Geldig rijbewijs B is verplicht voor bestuurders. Ook mogelijk in single driving: 1 persoon/scooter.
Minimumlengte voor deelname: 140cm
€ 183 per persoon- shared driving, € 211 per persoon - single driving
Tijdens deze sneeuwscootertocht maak je 's avonds kennis met de stilte van de wilde natuur. De gids zal je leiden naar open plaatsen ver weg van alle licht. Je hebt ruim de tijd om te genieten om de hemel te observeren. En met een beetje geluk kun je het magische noorderlicht spotten.
Geldig rijbewijs B is verplicht voor bestuurders. Ook mogelijk in single driving: 1 persoon/scooter.
Minimumlengte voor deelname: 140cm
€ 100 per persoon
Ga op zoek naar het noorderlicht met sneeuwschoenen. Met een ervaren gids ga je op pad om de schoonheid van Lapland te ervaren. Je kunt genieten van de klare sterrenhemel, en de zonsondergang in het sneeuwlandschap.
Opgelet! De minimum leeftijd om deel te nemen aan deze excursie is 13 jaar.
€ 111 per persoon
Leer tijdens deze excursie alles over het noorderlicht. Er wordt een warme 'kota' voorzien, waar je rond het vuur kunt zitten, en genieten van warme drankjes. Ondertussen zal de gids je alles vertellen over het noorderlicht, van de wetenschappelijke feiten tot de mythes en legendes die erover bestaan. De kota is net naast het Pyhäjärvi meer gelegen, waardoor je een onbelemmerd zicht hebt op het noorderlicht. Een professionele fotograaf zal je verschillende tips geven om het noorderlicht te fotograferen.
De minimum leeftijd voor deze excursie is 18 jaar.
€ 122 per persoon
In Pyhä is er de mogelijkheid om te gaan ijsklimmen, een unieke ervaring. Deze excursie is ook geschikt voor beginners. Professionele gidsen zullen je de techniek van het ijsklimmen aanleren. IJsklimmen is geschikt voor iedereen met een gemiddeld goede conditie.
Opgelet : voor deze excursie is een minimum leeftijd van 12 jaar vereist.
Houtsauna + hot-tub aan het meer (3u) :
€ 500 per sessie tot 12 personen
Extra personen : € 20 per persoon
Houtsauna + rooksauna + hot-tub aan het meer (3u) :
€ 800 per sessie tot 12 personen
Extra personen : € 20 per persoon
€ 120 per volwassene (shared driving), € 162 per volwassene (single driving), -€ 40 kinderkorting (3-12j)
Met de sneeuwscooter ga je op zoek naar het magische noorderlicht, diep in de bossen van Pyhä weg van het strooilicht van het dorp. De afgelegde afstand is zo'n 15-25km. Geschikt voor kinderen vanaf 3
jaar. Kinderen tussen 3-7 jaar zitten in een slede achter de gids. Kinderen tussen 8-12 jaar kunnen achterop als passagier bij een van de ouders zitten indien ze groot genoeg zijn (minstens 1m40). Je kan enkel zelf met de sneeuwscooter rijden indien je beschikt over een rijbewijs B.
Duur: ongeveer 2u30
De afgelegde afstand met de sneeuwscooter is ongeveer 15-25km. Afhankelijk van de weersomstandigheden kan het zijn dat je iets langer onderweg bent indien je op zoek gaat naar een betere locatie.
Deze excursie gaat enkel door op woensdag om 18u00.
€ 60 per persoon (minstens 15 jaar oud én 1m50)
Het zijn dezelfde karts als bij indoor karten, maar dan met spijkerbanden. De activiteit bevat een oefenronde, kwalificatieronde en race. Niet geschikt voor kinderen.
Deelnemers moeten minstens 15 jaar oud zijn én minstens 1m50 zijn.
Duur: ongeveer 1u
05. Extra info
Nog interessante reizen
Op de hoogte blijven?
Ontvang tips & tricks in je mailbox