Noorse fjorden & hoogvlakten
Zuid-Noorwegen over land & langs de kust
Ideale reis voor
Op deze gevarieerde rondreis naar de fjorden combineer je het mooiste van Zuid-Noorwegen over land met een nacht aan boord van een van de magische schepen van Hurtigruten langs de scherenkust van Trondheim tot Bergen. Je verblijft in typisch Noorse hotels en ontdekt de 8 verschillende landschappen van Zuid-Noorwegen: bossen, bergmeren, canyons, fjorden, gletsjers, hoogvlakte, hooggebergte en de scherenkust. Je ontdekt ook prachtige steden als Oslo, Bergen en Trondheim. Je wordt daarnaast ondergedompeld in de belangrijkste natuurlandschappen van Noorwegen zoals gletsjers, bergmassieven en natuurlijk de fjorden. Je geniet zelfs van een dagje rust aan boord van Hurtigruten waarmee je een deel van de unieke postroute afvaart.
Kortom een reis om niet te missen!
Vertrekdata 2023: 13/07, 20/07, 27/07, 3/08 en 17/08 op aanvraag
Hoogtepunten van de reis
- Nordfjord, Geirangerfjord en Hardangerfjord
- Nationaal park Dovrefjell
- Jostedalsbreen gletsjer
- Eland -of muskusossafari vanuit Oppdal
- Bergpas Trollstigen
- Oslo, Bergen & Trondheim
- Hoogvlakte Hardangervidda
01. Dag per dag
Rit naar Kiel, de thuishaven van de comfortabele schepen van Color Line: Color Magic of Color Fantasy waar je op inscheept omstreeks 12u30. Vertrek om 14u00. Aan boord geniet je van de rust op zee, de winkelstraat, de avondshow, het aquacentrum, heerlijke buffetten, …
Uit eigen positieve ervaringen kiest Nordic Color Line als de ideale start van jouw reis. Vaar je liever met een andere ferrymaatschappij, aarzel niet dit door te geven bij jouw offerte-aanvraag.
Optioneel: Wie de reis rustig wil starten, kan een overnachting in Duitsland boeken alvorens in te schepen aan boord van Color Line. We bevelen graag hotel Gut Kaden aan te Alveslohe op 75km van Kiel, net voorbij Hamburg. Dit elegant en rustgevend hotel beschikt over een parking, mooie tuin, golfterrein, terras en wellnessruimte.
Aankomst met de ferry om 10u00 en meteen ontdek je een van de Noorse fjorden: de Oslofjord! Na een eventueel kort bezoek aan Oslo rij je langs het stadje Lillehammer en de Peer gynt vegen richting Skåbu. De Peer Gynt vegen is een 60 kilometer lange panoramische bergweg die zich door een gevarieerd natuurlandschap slingert. Typisch voor deze regio zijn de vele zomerboerderijen die je hier passeert. Je logeert twee nachten in het kleinschalige berghotel Skåbu op basis van half pension. Hier geniet je van gastronomische lokale gerechten. Skåbu is tevens de perfecte uitvalsbasis voor mooie wandelingen in de directe omgeving.
Vandaag rij je langs de 900 jaar oude staafkerk van Lom. Deze houten staafkerken zijn het bekendste cultureel erfgoed van Noorwegen en daarom niet te missen! Je kan eerst nog een ommetje doen langs de Jotunheimvegen. Via deze mooie weg kom je uit op de prachtige Valdreslfya. Hier geniet je van een fantastisch uitzicht over de bergtoppen van Jotunheimen. De weg stijgt vervolgens geleidelijk tot boven de boomgrens naar Grotli waar het echte ruige en bergachtige Noorwegen begint. Langs de Gamle Strynefjellsvegen (“de oude weg naar Stryn”) kom je vervolgens terecht op een van de mooiste locaties van Zuid-Noorwegen: het meer van Stryn. Vlakbij dit idyllische meer ligt het Hjelle hotel, waar je 2 nachten verblijft op basis van halfpension.
Vandaag staan een aantal bergpassen op het programma, zoals de Ørnesveien en de Trollstigen: de meest spectaculaire bergpas van Noorwegen. De Trollstigen bergweg heeft een stijgingspercentage van 9 procent en bestaat uit 11 haarspeldbochten. Breng eerst een bezoek aan het spectaculaire uitzichtpunt, alvorens via kronkelende bergwegen en talloze watervallen af te dalen in de vallei Romsdalen. Je zet jouw reis verder in noordwaartse richting naar Oppdal, waar je 2 nachten in het sfeervolle Bjerkeløkkja Hotel verblijft. Deze voormalige oude bergboerderij is op charmante wijze volledig gerenoveerd en geeft jouw reis nog die extra speciale toets. De hotelkamers zijn gelegen in één van de oude boerderijgebouwen. Je verblijft er in kamer en ontbijt. Het hotel is de ideale uitvalsbasis voor een (optionele) elandsafari. Deze start telkens na het avondeten (enkel op woensdag en vrijdag). Een wandeling in Dovrefjell Nationaal Park is zeker ook een aanrader. Dit is bovendien de beste plek in Noorwegen om de muskusos in het wild te spotten.
Vanuit Oppdal volg je de E6 naar het noorden en na een 2-tal uur rijden kom je aan in Trondheim, stad van de Nidaros kathedraal waar tot begin vorige eeuw de Noorse koningen gekroond werden. Overnachten doe je hier in Thon hotel Nidaros op basis van kamer met ontbijt. Je hebt de namiddag en avond om deze gezellige stad te verkennen. Bezoek naast de imposante gothische kathedraal ook de oude stadsbrug: “Gamle Bybrua”.
Vandaag ga je rond 09:00 met de auto aan boord van een van de majestueuze Hurtigrutenschepen. Een uurtje later kiest het schip het ruime sop en kan je genieten van de rust van de oceaan en de pracht van de voorbijglijdende landschappen. Langs de eilanden Munkholmen en Hitra gaat de zeereis al snel over open zee naar Molde, die dankzij haar vruchtbare ligging aan de golfstroom ook wel ‘rozenstad’ genoemd wordt. In de verte schitteren de spitse bergtoppen van de Romsdal Alpen. De stad Kristiansund ligt op een minder gunstige plaats, aan de door de wind geteisterde rotskust van de Noord-Atlantische Oceaan. Ook gekend als ‘stokvisstad van Noorwegen’ was Kristiansund lange tijd de belangrijkste exporthaven van deze gezouten en gedroogde vis.
Voor je aankomt in de hanzestad Bergen liggen er nog heel wat zeemijlen met fantastische landschappen voor je. De vaart verloopt nu vooral tussen de indrukwekkende kustlijn en de duizenden eilanden voor de Noorse kust, ook wel de ‘scherentuin’ genoemd. Rond 14u30 komt het Hurtigrutenschip aan in Bergen. Je hebt de hele namiddag en avond om deze mooie stad te bezoeken. Zet alvast de oude haven Bryggen (Unesco) en de Fløibanen, op het programma. De Fløibanen brengt je naar een uitzichtpunt van waaruit je een prachtig zicht hebt op de stad. Overnachten doe je in het Clarion Admiral hotel, centraal gelegen nabij de oude stad, in kamer met ontbijt.
In de voormiddag heb je nog even de tijd om de stad Bergen verder te ontdekken. Je kan bijvoorbeeld nog genieten van een heerlijke lunch op de gekende vismarkt, Fisketorget. Je rijdt vervolgens langs de groene oevers van de Hardangerfjord en over de spectaculaire Hardangerbrug tot het hart van “Fjord Norway”. Je verblijft hier 2 nachten (optioneel 1 nacht) in het luxueuze Ullensvang hotel in halfpension. Dit verblijf maakt deel uit van de “Historiske” hotels, en is voorzien van binnen- en buitenzwembad en een deugddoende sauna. De tuin van het hotel grenst meteen aan het water van de fjord, ideaal om de dag af te sluiten met een romantische avondwandeling. Deze regio is gekend voor zijn fruitteelt en je kan er verschillende fruitboeren vinden die er lokale cider produceren.
Je kan de dag starten met een bezoek aan het Hardanger Natursenter in Eidfjord, waarna je de weg verder zet omhoog doorheen de Måbødalen canyon. Eens boven kan je een blik werpen op de imposante Vøringsfossen waterval. De route vervolgt over de uitgestrekte Hardangervidda hoogvlakte tot in het dorpje Geilo. Hier overnacht je in het mooie en comfortabele Vestlia hotel op basis van halfpension. Verder tot rust komen kan hier in het zwembad, de jacuzzi of de wellness die er aangeboden wordt.
Inscheping aan boord van een van de comfortabele schepen van Color Line omstreeks 12u30. Vertrek om 14u00. De volgende ochtend kom je om 10u toe in Kiel en rij je terug naar huis. Liever een dagje langer in Oslo? Dan reserveren wij dat er graag voor je bij!
02. Je verblijf
Skåbu Fjellhotel
Skåbu
Skåbu fjellhotell ligt in het pittoreske bergdorpje Skåbu. Met slechts 11 kamers en 6 appartementen heeft dit hotel haar historische karakter goed kunnen bewaren. Het restaurant serveert uitstekende lokale gerechten en in de gezellige lounge met open haard voel je je meteen thuis. De eigenaars zijn perfect in hun rol als gastheer en gastvrouw, en helpen je met alle plezier verder met alles dat je nodig hebt, van suggesties voor mooie wandelingen tot een persoonlijk ontbijtmenu. In de buurt kan je tal van sportieve activiteiten ontdekken. Dit huiselijke hotel met zijn gemoedelijke sfeer is een ideaal rustmoment in je route.
Mogelijke uitstappen op weg naar het hotel, vanuit het hotel of weg van het hotel:
- Tal van prachtige fietsroutes
- Een adrenalinekick tijdens een excursie raften
- De prachtige panoramische route Peer Gynt
- Heerlijk vissen in een van de omliggende meren
Hjelle Hotel
Hjelle
Het Hjelle Hotel is een echte aanrader! Dit kleine hotelletje heeft een schitterend zicht op het meer van Stryn en de imposante bergen errond. De eigenaars zijn enorm sympathiek en je kan er heel lekker eten. De kamers zijn charmant en authentiek. In de omgeving kan je tal van activiteiten ontdekken. Je hebt er mooie wandelingen, zowel langs het meer als in de bergen of naar de gletsjers. Op het meer kan je ook met een bootje varen en vlak bij het hotel begint de panoramische route Gamle Strynsvegen. Deze indrukwekkende weg brengt je in geen tijd hoog in de bergen. Maar vergeet vooral ook niet je tijd te nemen om te genieten van het prachtige uitzicht aan het hotel of in het bijhorende koffiehuisje, waar je op het terras kan genieten van koffie en gebak.
Mogelijke uitstappen in de omgeving van het hotel:
- De imposante Briksdalsbreen (gletsjer)
- Het betoverende meer van Stryn
- Rondvaart op de de Geirangerfjord (Unesco Werelderfgoed)
- Bezoek aan de Dalsnibba-sneeuwhoogte
- Wandeling naar de Storsæterfossen
- Wandeling naar Homlong met uniek uitzicht op de Geirangerfjord
- Uitstap naar de scherenkust met het vogeleiland Runde en Kråkenes Fyr
- Loenvatnet en het schitterende dal Lødalen
- Gamle Strynefjell met het zomerskicentrum
Bjerkeløkkja
Oppdal
Bjerkeløkkja is een bijzonder berghotel met zowel hotelkamers als blokhutten. Het hotel heeft een historische uitstraling, maar het interieur is hedendaags en sfeervol ingericht. Voor een verblijf met 2 personen wordt standaard een kamer in het hoofdgebouw voorzien. De kamers zijn modern en comfortabel. Vanuit het hotel kan je gemakkelijk Dovrefjell National Park bezoeken. Hier maak je prachtige wandelingen en kan je op zoek gaan naar muskusossen of rendieren. Het hotel is heel rustig gelegen op zo’n 10 min. van het centrum van Oppdal, en met een prachtig uitzicht op de omliggende bergen.
Mogelijke uitstappen in de omgeving van het hotel:
- Terug in de tijd reizen in Røros, een oud mijnstadjes en Unesco werelderfgoed
- Uitstapjes in Dovrefjell National Park
- Schitterende wandelingen in de heuvelachtige omgeving
- Tochtjes met een boot, kano of fiets
- Muskusossen spotten op safari
- Spot een rendier of eland
Thon Hotel Nidaros
Trondheim
Welkom in Trondheim! Je verblijft vandaag in het Thon Hotel Nidaros. Een uitstekende uitvalsbasis voor het verkennen van de stad en de populaire bezienswaardigheden, zoals de oude stadsbrug en de Nidaros-kathedraal. Geniet in dit hotel van een heerlijk ontbijt of van een drankje in de lounge bar. Voor de sportievelingen is er een fitnessruimte.
Mogelijke uitstappen op weg naar het hotel, vanuit het hotel of weg van het hotel:
- Kayak op de Nidelven rivier doorheen de stad
- Nidarosdom (Gotische kathedraal)
- Charmante wijk met houten huizen Bakklandet
- De oude houten stadsbrug (1861) over de Nidelven rivier naar Bakklandet
- De oude houten pakhuizen langs de Nidelven rivier
- Sverreborg openluchtmuseum
Clarion Hotel Admiral
Bergen
In het Clarion Hotel Admiral word je goed ontvangen. Het hotel heeft een hoge standaard met heel comfortabele kamers en een goed ontbijtbuffet. Daarnaast ligt het aan de kaai, met een prachtig zicht op de kleurrijke huisjes van Bergen Brygge, de vismarkt en de zee. Dankzij de centrale ligging zijn alle bezienswaardigheden op wandelafstand. Zo maak je gemakkelijk een wandeling, met onderweg een stop aan de Fløibanen en een hapje en een drankje in een van de gezellige cafés en restaurantjes. Het hotel heeft ook een goed restaurant en een leuke bar met een prachtig uitzicht, de ideale plaats om even tot rust te komen. Dit is een comfortabele uitvalsbasis om de traditionele stad Bergen te ontdekken.
Mogelijke uitstappen in de omgeving van het hotel:
- De pittoreske houten huisjes van de oude Hanzekade Bryggen, dat Unesco-werelderfgoed is!
- Een ritje met de Fløibanen, een kabelbaan tot helemaal bovenop de berg Fløyen
- Een bezoekje aan het Edvard Grieg Museum Troldhaugen, over het leven van de componist
- Een kijkje in het leven van de vroegere Hanzelieden in het Hanzemuseum
- Wandelingen naar één van de zeven bergen rond Bergen
Ullensvang Hotel Lofthus
Ullensvang
Het historische Ullensvang Hotel in Lofthus is een oase van rust aan de rand van de indrukwekkende Hardangerfjord. In de omgeving kan je mooie wandelingen maken langs de fjord, naar een gletsjer of op de Hardangervidda, een enorme hoogvlakte. In het hotel ontspan je volledig dankzij de spa en het zwembad, dat ook een buitengedeelte heeft. Zo hoef je het adembenemende uitzicht niet te missen. Het uitstekende restaurant maakt je verblijf helemaal af. Wist je trouwens dat deze regio bekend staat om haar fruitgaarden, waar heerlijke cider van gemaakt wordt? Probeer zeker een van de lokale variëteiten in de gezellige bar van het hotel.
Mogelijke uitstappen in de omgeving van het hotel:
- De indrukwekkende waterval Vøringfossen
- De spectaculaire Måbødalen canyon, waar de Vøringfossen in uitmondt
- Leren over de Noorse natuur, cultuur en het klimaat in het Norsk Natursenter in Hardanger
- De ijsblauwe gletsjer van Folgefonna National Park
- Een stevige wandeling naar de bekende Trolltunga (zwaar!)
- Wandeling vanuit Lofthus via de monnikstrappen naar Nosi (de ‘Neus’)
Vestlia Resort
Geilo
Het Vestlia Resort is een stijlvol hotel met comfortabele en ruime kamers in het dorpje Geilo. Dit is de ideale uitvalsbasis voor activiteiten in het prachtige Hallingdal, op de Hardangervidda en in Hallingskarvet National Park. Je kan er schitterende wandelingen maken in een ongerepte natuur. Mag het wat sportiever, waag je dan aan raften, mountainbiken of canyoning! Na een inspannende activiteit is het heerlijk ontspannen in de spa, de bowlingbaan of voor de jongsten in de binnenspeeltuin. Vestlia Resort heeft ook een enorm goede keuken met Franse en Italiaanse, maar ook typisch Noorse specialiteiten. Hier verblijf je comfortabel in het hart van de Noorse natuur.
Mogelijke uitstappen in de omgeving van het hotel:
- De woeste hoogvlakte Hardangervidda
- Onze Einde van de wereld-wandeling, niet te missen!
- De indrukwekkende waterval Vøringfossen
- Leren over de omgeving in het Norsk Natursenter
- De wilde canyon van Mabødalen
- Prachtige uitzichten met de bergtrein naar Finse
- Een duik in het verleden op de bergboerderij Langedrag
- Vassfaret berenpark in Flå
- Een raftingavontuur vol adrenaline in Dagali
03. Prijzen
Reisgezelschap | Prijs per persoon |
---|---|
2 volwassenen (o.b.v. dubbel kamer) | € 2560 |
3 volwassenen (o.b.v. triple kamer) | op aanvraag |
1 volwassene (o.b.v. single kamer) | € 3290 |
Bij afreis op 08.06, 15.06, 22.06, 29.06, 13.07, 27.07 en 10.08
Reisgezelschap | Prijs per persoon |
---|---|
2 volwassenen (o.b.v. dubbel kamer) | € 2395 |
3 volwassenen (o.b.v. triple kamer) | op aanvraag |
1 volwassene (o.b.v. single kamer) | € 3080 |
Bij afreis op 01.06, 06.07, 20.07, 03.08 en 17.08
Inbegrepen
- Alle hotelovernachtingen zoals vermeld
- 11 x ontbijt – 7 x avondmaal
- Zeereis met Hurtigruten van Trondheim tot Bergen in ongespecificeerde buitenkajuit o.b.v. vol pension
- Wagen aan boord van Hurtigruten
- Onze travelapp met uitgebreide reisinformatie
- CO2-compensatie van deze reis
Niet inbegrepen
- Het transport naar Noorwegen
- Optionele overnachting Duitsland, hotel Gut Kaden:
- Zo-do: € 85 per persoon, gratis extra bed kind -12j (max. 1), single supplement € 55
- Vr-za en feestdagen: € 95 per persoon, gratis extra bed kind -12j (max. 1), single supplement € 65
- Optionele excursies
- Tolwegen en eventuele lokale ferry's
- Annuleringsverzekering en bijstandsverzekering
Opmerkingen
- Het transport voorgesteld in deze reis is slechts een voorstel. Op het moment van boeking bekijken we samen wat prijs-kwaliteit de beste optie is en boeken we deze zonder enige boekingskost. We werken hiervoor samen met de rederijen Color Line, Fjord Line, Holland Norway Lines en de luchtvaartmaatschappijen Brussels Airlines, Scandinavian Airlines, …
- Bij vertrek op 01.06, 06.07, 20.07, 03.08 worden 2 nachten in Thon Nidaros voorzien (1 nacht extra) en slechts 1 nacht (i.p.v. 2 nachten) in het Ullensvang hotel
- Het type kajuit (en bijhorend de prijs) voor zeereis met Hurtigruten kan variëren van afreisdatum tot afreisdatum
- Bij vertrek op 01.06 wordt Skåbu vervangen door Danebu Kongsgaard.
- Bij een vertrek op 08.06 wordt Clarion Admiral vervangen door Thon Orion
- Bij een vertrek op 17.08 is een verblijf in het centrum van Trondheim niet mogelijk. We stellen graag een alternatief voor.
04. Excursies
€ 130 per persoon (vanaf 12 jaar)
Een gletsjerwandeling is een unieke ervaring en een echte aanrader. Onder begeleiding van een ervaren gids maak je een indrukwekkende gletsjertocht en krijg je meer uitleg over het natuurpracht van de gletsjer. Bij deze excursie ga je met een kabelbaan de hoogte in. Hier word je overdonderd door prachtige landschappen en een mooi panorama over de regio. Nadien start de gletsjerwandeling in kleine groep. Tijdens de tocht krijg je een woordje uitleg over de basis geografie / glaciologie van de Tystigbreen gletsjer. Op de middag geniet je van een lunch op de gletsjer.
- Vertrek? 9.30u aan parking Stryn Summerski Resort
- Periode? 15.06.2023 – 14.08.2023 – enkel op zaterdag en zondag. De boeking kan pas definitief gegarandeerd worden vanaf 5 deelnemers.
- Mee te nemen? Wind & waterbestendige outdoor kleding, thermische kledij, degelijke wandelschoenen, handschoenen, zonnebril, zonnecrème, lunchpakket en voldoende drinken
- Moeilijkheidsgraad? Gemiddeld
- Praktische info? Goede fysieke conditie vereist – 250 m hoogteverschil tijdens wandeling tot aan de gletsjer. Minimumleeftijd 12 jaar.
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 140 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Geirangerfjord (Unesco werelderfgoed) mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende watervallen ‘zeven zusters’ en de ‘bruidssluier’ van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip vroeg in de ochtend of eerder in de late middag te maken. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is vanuit Hellesylt. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis.
€ 70 per volwassene, € 55 per kind (3 – 15 jaar)
Je vertrekt in een high speed, milieuvriendelijke of volledig elektrische RIB-boot vanuit Geiranger en ontdekt zo deze prachtige fjord. Je vaart langs de beroemde watervallen van de Geirangerfjord terwijl de gids je meer vertelt over de verschillende bergboerderijen die je her en der ziet opduiken.
- Vertrek? 10u30, 12u, 13u30, 15u, 16u30 en 18u in Geiranger
- Periode? Dagelijks van 01.05.2023 – 30.09.2023
- Mee te nemen? Outdoor kleding en sportieve schoenen
- Moeilijkheidsgraad? Gemakkelijk
- Praktische info? Vanaf 3 jaar
€ 115 per persoon (vanaf 12 jaar)
Verken de Sunnylvsfjorden op deze 3 uur durende excursie vanuit Hellesylt. Je peddelt met je kajak langs de kustlijn. Hier heb je de beste kans om arenden, otters of zelfs bruinvissen te spotten! De ervaren gids vertelt je meer over de omgeving en over de boerderijen die je her en der terugvindt op de bergflanken. Je tocht voert je ook langs de berg Åkerneset, die volgens schattingen ooit in de fjord zal vallen. Deze tocht is perfect voor zowel beginners als meer ervaren kajakkers.
- Vertrek? 11 u aan Hellesylt Camping
- Periode? Dagelijks van 15.5.2023 tot 30.9.2023
- Mee te nemen? Waterbestendige outdoor kledij, thermische kledij (bij koud weer), zonnebril, zonnecrème, voldoende eten en drinken
- Moeilijkheidsgraad? Gemiddeld
- Praktische info? Goede fysieke conditie vereist, 8 km kajakken.
€ 85 per persoon
Ontmoet de koning van het bos! De eland is het grootste levende zoogdier van Noorwegen. Valavond is het ideale moment om elanden te spotten. Met bekende en ervaren gidsen ga je per bus de bosgebieden rond Oppdal verkennen waar veel elanden leven. Het is zeer waarschijnlijk dat je ook werkelijk elanden ziet. Mogelijk ook herten en reeën. Tijdens de tocht wordt er koffie met koekjes voorzien en als je wil een stuk elandworst. Neem je camera zeker mee!
- Vertrek? Treinstation Oppdal, vertrekuur afhankelijk van de zonsondergang, tussen 19.30u en 22.30u
- Periode? Op woensdag en vrijdag van 09.06.2023 tot 31.08.2023
- Mee te nemen? Drinken, camera, verrekijker, aangepaste kledij naargelang weerscondities (safari per minibus)
- Moeilijkheidsgraad? Gemakkelijk
€ 60 per volwassene (vanaf 16 jaar), € 40 per kind (vanaf 6 jaar – 15 jaar)
Het Dovrefjell Nationaal Park is de enige plaats in Noorwegen waar je de imponeerde muskusossen kan bewonderen. Een gids neemt je mee doorheen het park en laat je kennis maken met deze dieren in hun natuurlijke habitat. Muskusossen kunnen tot 400 kg wegen en worden beschouwd als zeer vredelievende dieren. Toch kunnen we je aanraden een veilige afstand aan te houden. Met wat geluk zie je er ook kuddes rendieren en andere fauna. Tijdens de safari wandel je doorheen het prachtige nationale park en heb je er tal van fotogenieke landschappen.
- Vertrek? 10u aan treinstation Oppdal
- Periode?
Dagelijks van 9.6.2023 tot 13.8.2023*
Periode 14.8.2023 - 31.08.2023: Dinsdag, donderdag, zaterdag en zondag
Periode 1.09.2023 - 30.09.2023: Dinsdag, donderdag en zaterdag - Mee te nemen? Warme outdoor kleding (het weer in de bergen durft al eens wispelturig te zijn), degelijke wandelschoenen, camera, verrekijker, voldoende drinken, lunchpakket
- Moeilijkheidsgraad? Gemiddeld
- Praktische info? 8 à 15 km wandelen in een bergachtig landschap
€ 50 per persoon (mountainbike), € 65 per persoon (E-bike)
Bergen op een sportieve manier verkennen? Dat kan! Samen met een lokale gids trek je er met de fiets op uit in het stadscentrum van Bergen. De fietstocht loopt doorheen gezellige straten van de stad. Verder verken je enkele bekende bezienswaardigheden zoals de kathedraal, de typische Bryggen huisjes, de haven, smalle steegjes en nog veel meer. Daarnaast leer je ook enkele plaatsen kennen die onder de toeristen veel minder bekend zijn maar waar de gids je mee naartoe neemt. Op deze manier ontdek je het charmante Bergen op een korte tijd en krijg je een woordje uitleg over het leven in de stad.
- Vertrek? 10.00u aan Bergen Bike Rent
- Periode? Dagelijks van 01.05.2023 - 30.09.2023
- Mee te nemen? Comfortabele kledij naargelang de weerscondities
- Moeilijkheidsgraad? Gemiddeld
- Praktische info? Minimumleeftijd 12 jaar
€ 55 per persoon (mountainbike), € 65 per persoon (E-bike)
Bergen op een sportieve manier verkennen? Dat kan! Samen met een lokale gids trek je er met de fiets op uit in het stadscentrum van Bergen. De fietstocht loopt doorheen gezellige straten van de stad. Verder verken je enkele bekende bezienswaardigheden zoals de kathedraal, de typische Bryggen huisjes, de haven, smalle steegjes en nog veel meer. Daarnaast leer je ook enkele plaatsen kennen die onder de toeristen veel minder bekend zijn maar waar de gids je mee naartoe neemt. Op deze manier ontdek je het charmante Bergen op een korte tijd en krijg je een woordje uitleg over het leven in de stad.
- Vertrek? 10.00u aan Bergen Bike Rent
- Periode? Dagelijks van 01.05.2023 - 30.09.2023
- Mee te nemen? Comfortabele kledij naargelang de weerscondities
- Moeilijkheidsgraad? Gemiddeld
- Praktische info? Minimumleeftijd 12 jaar
€ 70 per volwassene, € 55 per kind (3 – 15 jaar)
Je vertrekt in een high speed, milieuvriendelijke of volledig elektrische RIB-boot vanuit Geiranger en ontdekt zo deze prachtige fjord. Je vaart langs de beroemde watervallen van de Geirangerfjord terwijl de gids je meer vertelt over de verschillende bergboerderijen die je her en der ziet opduiken.
- Vertrek? 10u30, 12u, 13u30, 15u, 16u30 en 18u in Geiranger
- Periode? Dagelijks van 01.05.2023 – 30.09.2023
- Mee te nemen? Outdoor kleding en sportieve schoenen
- Moeilijkheidsgraad? Gemakkelijk
- Praktische info? Vanaf 3 jaar
€ 70 per volwassene, € 55 per kind (3 – 15 jaar)
Je vertrekt in een high speed, milieuvriendelijke of volledig elektrische RIB-boot vanuit Geiranger en ontdekt zo deze prachtige fjord. Je vaart langs de beroemde watervallen van de Geirangerfjord terwijl de gids je meer vertelt over de verschillende bergboerderijen die je her en der ziet opduiken.
- Vertrek? 10u30, 12u, 13u30, 15u, 16u30 en 18u in Geiranger
- Periode? Dagelijks van 01.05.2023 – 30.09.2023
- Mee te nemen? Outdoor kleding en sportieve schoenen
- Moeilijkheidsgraad? Gemakkelijk
- Praktische info? Vanaf 3 jaar
€ 70 per volwassene, € 55 per kind (3 – 15 jaar)
Je vertrekt in een high speed, milieuvriendelijke of volledig elektrische RIB-boot vanuit Geiranger en ontdekt zo deze prachtige fjord. Je vaart langs de beroemde watervallen van de Geirangerfjord terwijl de gids je meer vertelt over de verschillende bergboerderijen die je her en der ziet opduiken.
- Vertrek? 10u30, 12u, 13u30, 15u, 16u30 en 18u in Geiranger
- Periode? Dagelijks van 01.05.2023 – 30.09.2023
- Mee te nemen? Outdoor kleding en sportieve schoenen
- Moeilijkheidsgraad? Gemakkelijk
- Praktische info? Vanaf 3 jaar
€ 70 per volwassene, € 55 per kind (3 – 15 jaar)
Je vertrekt in een high speed, milieuvriendelijke of volledig elektrische RIB-boot vanuit Geiranger en ontdekt zo deze prachtige fjord. Je vaart langs de beroemde watervallen van de Geirangerfjord terwijl de gids je meer vertelt over de verschillende bergboerderijen die je her en der ziet opduiken.
- Vertrek? 10u30, 12u, 13u30, 15u, 16u30 en 18u in Geiranger
- Periode? Dagelijks van 01.05.2023 – 30.09.2023
- Mee te nemen? Outdoor kleding en sportieve schoenen
- Moeilijkheidsgraad? Gemakkelijk
- Praktische info? Vanaf 3 jaar
€ 70 per volwassene, € 55 per kind (3 – 15 jaar)
Je vertrekt in een high speed, milieuvriendelijke of volledig elektrische RIB-boot vanuit Geiranger en ontdekt zo deze prachtige fjord. Je vaart langs de beroemde watervallen van de Geirangerfjord terwijl de gids je meer vertelt over de verschillende bergboerderijen die je her en der ziet opduiken.
- Vertrek? 10u30, 12u, 13u30, 15u, 16u30 en 18u in Geiranger
- Periode? Dagelijks van 01.05.2023 – 30.09.2023
- Mee te nemen? Outdoor kleding en sportieve schoenen
- Moeilijkheidsgraad? Gemakkelijk
- Praktische info? Vanaf 3 jaar
Vanaf 210 euro (afhankelijk van de reisdag- en periode)
De excursie 'Noorwegen in een Notendop' neemt je mee door enkele van de mooiste fjordlandschappen van Noorwegen. Je zal het prachtige treintraject Bergenbanen, de adembenemende Flåm-treinrit, de Aurlandsfjord, de smalle door UNESCO beschermde Nærøyfjord en een busreis door het prachtige landschap van Zuid-Noorwegen ervaren.
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 140 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Unesco werelderfgoed Geirangerfjord mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende ‘zeven zusters’ waterval en de ‘bruidssluier’ waterval van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip te maken vroeg in de ochtend of eerder in de late middag. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is vanuit Hellesylt. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis.
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 140 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Geirangerfjord (Unesco werelderfgoed) mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende watervallen ‘zeven zusters’ en de ‘bruidssluier’ van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip vroeg in de ochtend of eerder in de late middag te maken. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is vanuit Hellesylt. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis.
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 130 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Unesco werelderfgoed Geirangerfjord mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende ‘zeven zusters’ waterval en de ‘bruidssluier’ waterval van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip te maken vroeg in de ochtend of eerder in de late middag. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is mogelijk vanuit Hellesylt of Geiranger. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis.
- Vertrek vanuit Hellesylt?
- 12/05/22-26/09/22: afvaart 9u30, 12u30, 15u30 en 18u30
- Vertrek vanuit Geiranger?
- 12/05/22-26/09/22: afvaart om 8u, 11u, 14u en 17u
- Duur? 1u15
- Wanneer? Dagelijks tussen 12.05.2022 – 26.09.2022
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 140 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Geirangerfjord (Unesco werelderfgoed) mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende watervallen ‘zeven zusters’ en de ‘bruidssluier’ van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip vroeg in de ochtend of eerder in de late middag te maken. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is vanuit Hellesylt. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 140 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Geirangerfjord (Unesco werelderfgoed) mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende watervallen ‘zeven zusters’ en de ‘bruidssluier’ van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip vroeg in de ochtend of eerder in de late middag te maken. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is vanuit Hellesylt. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis.
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 140 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Geirangerfjord (Unesco werelderfgoed) mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende watervallen ‘zeven zusters’ en de ‘bruidssluier’ van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip vroeg in de ochtend of eerder in de late middag te maken. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is vanuit Hellesylt. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis.
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 140 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Geirangerfjord (Unesco werelderfgoed) mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende watervallen ‘zeven zusters’ en de ‘bruidssluier’ van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip vroeg in de ochtend of eerder in de late middag te maken. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is vanuit Hellesylt. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis.
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 140 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Geirangerfjord (Unesco werelderfgoed) mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende watervallen ‘zeven zusters’ en de ‘bruidssluier’ van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip vroeg in de ochtend of eerder in de late middag te maken. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is vanuit Geiranger. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis.
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 140 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Geirangerfjord (Unesco werelderfgoed) mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende watervallen ‘zeven zusters’ en de ‘bruidssluier’ van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip vroeg in de ochtend of eerder in de late middag te maken. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is vanuit Geiranger. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 140 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Geirangerfjord (Unesco werelderfgoed) mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende watervallen ‘zeven zusters’ en de ‘bruidssluier’ van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip vroeg in de ochtend of eerder in de late middag te maken. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is vanuit Geiranger. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis.
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 140 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Geirangerfjord (Unesco werelderfgoed) mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende watervallen ‘zeven zusters’ en de ‘bruidssluier’ van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip vroeg in de ochtend of eerder in de late middag te maken. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is vanuit Geiranger. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis.
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 140 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Geirangerfjord (Unesco werelderfgoed) mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende watervallen ‘zeven zusters’ en de ‘bruidssluier’ van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip vroeg in de ochtend of eerder in de late middag te maken. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek vanuit Geiranger om 8:00. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis.
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 140 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Geirangerfjord (Unesco werelderfgoed) mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende watervallen ‘zeven zusters’ en de ‘bruidssluier’ van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip vroeg in de ochtend of eerder in de late middag te maken. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is vanuit Geiranger. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis.
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 140 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Geirangerfjord (Unesco werelderfgoed) mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende watervallen ‘zeven zusters’ en de ‘bruidssluier’ van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip vroeg in de ochtend of eerder in de late middag te maken. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is vanuit Geiranger. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis.
2 – 5 personen inclusief standaardwagen (< 2 m hoogte en < 6 m lengte): € 135 Contacteer ons indien je alleen reist of wanneer je met meer dan 5 personen bent
Een fjordtrip op de bekende Geirangerfjord (Unesco werelderfgoed) mag je zeker niet missen. Op deze fjordtrip word je verwend met prachtige vergezichten op watervallen die van de indrukwekkende bergwanden afstromen. Zo ontdek je er de bekende watervallen ‘zeven zusters’ en de ‘bruidssluier’ van dichtbij. We raden aan deze fjordtrip vroeg in de ochtend of eerder in de late middag te maken. Zo vermijd je de drukke tijdstippen en heb je kans op mooie ochtend- of avondzon die je vakantiefoto’s alleen maar knapper zullen maken!
Vertrek is mogelijk vanuit Hellesylt of Geiranger. Op deze fjordtrip neem je je wagen mee aan boord en vaar je door de Geirangerfjord. Je gaat weer van boord aan de andere kant van de fjord. Zo kan je je dag verder invullen met een wandeling om nadien terug te keren naar je hotel of vakantiehuis.
Vertrek vanuit Hellesylt:
- 01.05.2022 – 30.06.2022 en 01.09.2022 - 30.09.2022: afvaart om 9u30, 12u30, 15u30 en 18u30
- 01.07.2022 - 31.08.2022: afvaart om 8u, 9u30, 11u, 12u30, 14u, 15u30, 17u en 18u30
Vertrek vanuit Geiranger:
- 01.05.2022 – 30.06.2022 en 01.09.2022 - 30.09.2022: afvaart om 8u, 11u, 14u en 17u
- 01.07.2022 - 31.08.2022: afvaart om 8u, 9u30, 11u, 12u30, 14u, 15u30, 17u en 18u30
Duur? 1u05
Periode? Dagelijks van 01.05.2022 - 30.09.2022
€ 560 per groep
Het Dovrefjell Nationaal Park is de enige plaats in Noorwegen waar je de imponeerde muskusossen kan bewonderen. Een gids neemt je mee doorheen het park en laat je kennis maken met deze dieren in hun natuurlijke habitat. Muskusossen kunnen tot 400 kg wegen en worden beschouwd als zeer vredelievende dieren. Toch kunnen we je aanraden een veilige afstand aan te houden. Met wat geluk zie je er ook kuddes rendieren en andere fauna. Tijdens de safari wandel je doorheen het prachtige nationale park en heb je er tal van fotogenieke landschappen.
- Vertrek? 10u aan treinstation Oppdal
- Periode? op aanvraag, hele jaar mogelijk behalve in mei
- Mee te nemen? Warme outdoor kleding (het weer in de bergen durft al eens wispelturig te zijn), degelijke wandelschoenen, camera, verrekijker, voldoende drinken, lunchpakket
- Moeilijkheidsgraad? Gemiddeld
- Praktische info? 8 à 15 km wandelen in een bergachtig landschap
€ 50 per volwassene € 40 per kind (1 jaar – 12 jaar) € 45 per kind/student (13 - 25 jaar) € 75 per E-bike
Oslo op een sportieve manier verkennen? Dat kan! Samen met een lokale gids trek je er met de fiets opuit in het bijna volledig autovrije stadscentrum. De fietstocht door stille straatjes, over een modern netwerk van goed aangelegde fietspaden, langs het Vigeland beeldenpark en naar de gezellige havenwijk Tjuvholmen/Aker Brygge. Geniet van de uitzichten over het water en de Oslofjord.Onderweg ontdek je de bekendste bezienswaardigheden van de stad. Op deze manier ontdek je de bruisende hoofdstad Oslo op korte tijden leer je snel over het leven in de stad.
- Waar? 14u aan DFDS Boat Terminal ingebouw “Skur 42”(Akershusstranda 31, 0150 Oslo)
- Wanneer? Dagelijks van 1.3.23 - 31.10.23
- Mee te nemen? Comfortabele kledij. Eventueel water en kleine snack
- Moeilijkheidsgraad? Gemakkelijk
- Praktische info? 13 km fietsen over een grotendeels vlak terrein. Studenten dienen ter plaatse hun student id te laten zien.
- Laagseizoen: Reservatie in maart-mei & september-oktober: 5 euro korting
€ 50 per volwassene € 40 per kind (1 jaar – 12 jaar) € 45 per kind/student (13 - 25 jaar) € 75 per E-bike
Oslo op een sportieve manier verkennen? Dat kan! Samen met een lokale gids trek je er met de fiets opuit in het bijna volledig autovrije stadscentrum. De fietstocht door stille straatjes, over een modern netwerk van goed aangelegde fietspaden, langs het Vigeland beeldenpark en naar de gezellige havenwijk Tjuvholmen/Aker Brygge. Geniet van de uitzichten over het water en de Oslofjord.Onderweg ontdek je de bekendste bezienswaardigheden van de stad. Op deze manier ontdek je de bruisende hoofdstad Oslo op korte tijden leer je snel over het leven in de stad.
- Waar? 14u aan DFDS Boat Terminal ingebouw “Skur 42”(Akershusstranda 31, 0150 Oslo)
- Wanneer? Dagelijks van 1.6.23 - 31.08.23
- Mee te nemen? Comfortabele kledij. Eventueel water en kleine snack
- Moeilijkheidsgraad? Gemakkelijk
- Praktische info? 13 km fietsen over een grotendeels vlak terrein. Studenten dienen ter plaatse hun student id te laten zien.
60 euro per persoon
Stand up paddle (SUP) is een groeiende wereldwijde sport afkomstig uit Hawaï. Het is een oude vorm van surfen en is voor surfers een manier geworden om langere afstanden te peddelen. Je staat op een speciaal ontworpen surfboard met wat meer volume, lengte en breedte dan een normaal surfboard, en gebruikt een lange peddel die je langs de zijkant van het board laat lopen.
SUP-boards zijn een geweldige manier om de Nordfjord te ervaren, en met een beetje oefening is dit iets wat de meeste mensen kunnen doen.
60 euro per persoon
Stand up paddle (SUP) is een groeiende wereldwijde sport afkomstig uit Hawaï. Het is een oude vorm van surfen en is voor surfers een manier geworden om langere afstanden te peddelen. Je staat op een speciaal ontworpen surfboard met wat meer volume, lengte en breedte dan een normaal surfboard, en gebruikt een lange peddel die je langs de zijkant van het board laat lopen.
SUP-boards zijn een geweldige manier om de Nordfjord te ervaren, en met een beetje oefening is dit iets wat de meeste mensen kunnen doen.
100 euro per persoon
Ga met een ervaren gids mee op een sightseeing-kajaktocht op de Nordfjord. Je vertrekt vanuit Alexandra Marina en je maakt kennis met Loen en een deel van de Nordfjord. We stoppen onderweg en leren over de geschiedenis en de natuur van dit gebied onder de Jostedals-gletsjer.
Minimumleeftijd 8 jaar
€ 95 per persoon
In 2015 verkoos UNESCO Bergen als Stad van de Gastronomie. Cultuur, tradities en gastronomie zijn er nauw verbonden. Leer meer over Bergen, de lokale eettradities en de geschiedenis tijdens deze culinaire stadswandeling. Onder leiding van een Engelstalige gids bezoek je 5 culinaire hotspots, waar je proeft van enkele lokale specialiteiten. Een aanraders voor foodies en fijnproevers!
- Waar? 12 u 30 aan de toeristische dienst van Bergen (aan de vismarkt)
- Wanneer? Dagelijks gedurende het hele jaar
- Mee te nemen? Comfortabele kledij naargelang de weerscondities
- Moeilijkheidsgraad? Gemakkelijk
€ 80 per persoon
Ervaar een kant van Oslo die je nog nooit eerder hebt gezien en proef enkele van de beste Noorse streetfood-gerechten tijdens deze Streetfood tour. De Engelstalige gids neemt je mee langsheen de minder bekende, alternatieve underground-kant van Oslo waar je Noorse lekkernijen kan proeven - van de beste wafels ter wereld, hartverwarmende cacao en speciale Oslo-frisdrank tot Noorse hotdog!
- Waar? 15u aan Dansens Hus (Vulkan 1, Oslo)
- Wanneer? Wekelijks op vrijdag, zaterdag en zondag
- Mee te nemen? Comfortabele kledij
- Moeilijkheidsgraad? Gemakkelijk
- Praktische info? Gelieve allergieën of vegetariërs door te geven bij boeking
Nog interessante reizen
Op de hoogte blijven?
Ontvang tips & tricks in je mailbox