Logeren op IJsland
Logeren op IJsland
Bij een aantal van onze individuele reizen op IJsland heb je de mogelijkheid om zelf de logeerformule te kiezen. Het gaat altijd om een kamer met opgemaakte bedden, inclusief badhanddoeken en ontbijt, maar je kan zelf bepalen of je een kamer wenst met gedeeld sanitair of privé-sanitair in een B&B of toch liever kiest voor hotelnachten.
Kies vooral in functie van het gewenste comfort en niet zozeer in functie van jouw budget. Op deze manier reis je volgens jouw eigen normen en wensen zonder dat je er ter plaatse spijt van krijgt, wat een domper kan zetten op de beleving van jouw droomreis.
Wist je dat? Door de ligging aan de rand van de poolcirkel leven het eiland en zijn bewoners op het ritme van de natuur. De IJslanders leven nog iets puurder. Hun normen en waarden liggen iets anders dan bij ons en hechten dan ook minder belang aan uiterlijkheden.
B&B’s
Bij deze formule heb je de optie om te kiezen voor gedeeld of privé-sanitair.
Gedeeld sanitair
Bij de overnachtingsplaatsen met gedeeld sanitair maken we vooral gebruik van B&B’s, farmstays of guesthouses. Meestal zijn het kleinschalige locaties die door de eigenaars zelf worden uitgebaat. In vele gevallen gaat het om een bijgebouw bij de boerderij of het privé-huis dat speciaal voor toeristen werd opgericht.
Een aantal boerderijen zijn sinds de opkomst van het toerisme volledig overgeschakeld op gastenverblijf. Het gaat dikwijls om plaatsen die compleet afgelegen zijn of in een kleine nederzetting liggen. Om die reden kan je er ’s avonds ook een warme maaltijd krijgen indien gewenst.
Privé-sanitair
Kies je voor privé-sanitair dan reserveren we gelijkaardige locaties die kamers aanbieden met een eigen badkamer. Dit wil niet per definitie zeggen dat ze mooier, luxueuzer of beter gelegen zijn.
Ons advies? De B&B formule is de meest charmante om IJsland te ontdekken. Hou er wel rekening mee dat ondanks het feit dat de prijs van de logeerplaatsen onderling redelijk gelijkaardig is, er toch grote verschillen zijn qua inrichting, sfeer, kamergrootte, …