Villa Borealis Week
Villa Borealis
Ideale accommodatie voor
Villa Borealis is een grote alleenstaande log cabin gelegen vlakbij de skipistes van Luosto. De cabin is ideaal voor grote families of vriendengroepen! In totaal is de cabin geschikt voor 18 personen (11 slaapkamers). Aangezien het gebouw uit twee delen bestaat raden we aan om deze volledig privé te boeken voor jullie familie of groep. Er is een groot netwerk aan langlaufpistes vlakbij voor de liefhebbers die graag Pyhä-Luosto Nationaal Park verkennen. De check-in gebeurt in het nabijgelegen Santa’s Hotel Aurora (450 meter, 6 minuten wandelen). Hier krijg je de sleutels en alle andere informatie die je nodig hebt!
Op de webpagina kan je het grondplan en de samenstelling/kamerverdeling van de cabin terugvinden.
Je kan de reis zo luxueus maken als je wilt! Je hebt de mogelijkheid om catering te boeken voor maaltijden, een host of kelner te voorzien gedurende de dag, de hot tub op het terras te huren, enzovoort. Alle opties staan vermeld op de website en verder in de offerte!
Voorts kan je jouw week invullen met verschillende typisch Lapse activiteiten! Luosto is een ideale plek om deze te combineren met skiën of snowboarden op de skipistes van Luosto of Pyhä. Of je kan het Pyhä-Luosto Nationaal Park verkennen met de langlaufski’s of al wandelend.
11.02.2024-18.02.2024
Hoogtepunten van de accommodatie
- Gezellige log cabin volledig privé
- 11 kamers, ideaal voor grote families en groepen
- Op wandelafstand van de skipistes
- Mogelijkheid voor optionele excursies
- Mogelijkheid voor catering en andere extra’s
- Persoonlijke en warme service
01. Dag per dag
Onze rechtstreekse vlucht brengt je in een mum van tijd van Amsterdam naar Kittilä in Fins Lapland. Eenmaal aangekomen wordt er een transfer voorzien die jullie naar Santa’s Hotel Luosto brengt. Check-in en vervolgens kan je naar jullie eigen log cabin Villa Borealis! Kom tot rust in de sauna of verken de omgeving. ’s Avonds kan je zelf kokerellen, eten cateren of gaan eten in een van de restaurants.
Je kan jouw programma zelf invullen op verschillende manieren. We sommen een aantal opties op, maar aarzel niet om onze Travel Designers te contacteren bij vragen!
- Skiën en snowboarden op de skipistes van Luosto of Pyhä
- Optionele begeleide excursies à la carte: huskytocht, sneeuwscooter, rendieren, amethist-mijn, ijsklimmen, …
- Langlaufen op 150 km pistes in de omgeving van het Pyhä-Luosto Nationaal Park
Aan dit programma kan je naar eigen voorkeur à la carte activiteiten toevoegen (meer informatie op de website of in bijlage bij deze offerte). Indien je 3 of meer activiteiten boekt bij Lapland Safaris krijg je de warme kledij gratis voor het hele verblijf. Hieronder vind je een voorbeeld van hoe jullie programma eruit kan zien, maar uiteraard kan je ook gewoon het activiteitenoverzicht raadplegen!
- Sneeuwscootertocht naar de amethistmijn 2u of sneeuwscootertocht naar de rendieren 3u30
- Huskytocht 10km of vanaf 07/01/2024 zijn ook huskytochten van 15km en 30k, of zelfs een tweedaagse huskytocht, mogelijk.
- Sneeuwschoenwandeling in het Pyhä-Luosto Nationaal Park 3u
Dit is een greep uit een breder aanbod. Je kan ook activiteitenpartners uit Pyhä overwegen, die onder meer ijsklimmen, e-fatbiking, icekarting, … organiseren. Vanuit Luosto betaal je hiervoor vaak een extra transferkost, dus als je graag deze activiteiten doet kan het soms de moeite lonen om een huurwagen te nemen.
Het avontuur zit er alweer op! Een transferbus brengt je naar Kittilä (ongeveer 1 uur 45 minuten rijden) en dan neem je een rechtstreekse terugvlucht naar Amsterdam (ongeveer 3 uur en 15 minuten vliegen
02. Je verblijf
Villa Borealis
Luosto
Villa Borealis is een grote alleenstaande log cabin gelegen vlakbij de skipistes van Luosto. De cabin is ideaal voor grote families of vriendengroepen! In totaal is de cabin geschikt voor 18 personen (11 slaapkamers). Er is een groot netwerk aan langlaufpistes voor de liefhebbers die graag Pyhä-Luosto Nationaal Park verkennen.
De check-in gebeurt in het nabijgelegen Santa’s Hotel Aurora (450 meter, 6 minuten wandelen). Hier krijg je de sleutels en alle andere informatie die je nodig hebt! Aangezien het gebouw uit twee delen bestaat raden we aan om deze volledig privé te boeken voor jullie familie of groep.
De villa ligt op wandelafstand van de skipistes en enkele andere faciliteiten in Luosto (supermarkt, restaurants, safarikantoor, ...). Er zijn in totaal 11 kamers voor maximum 18 personen. In de kamers kan je koffie/thee zetten en vind je ook een haardroger. Je kan de kamerverdeling terugvinden in het grondplan en samengevat hieronder.
In de zuidvleugel:
- Volledig uitgeruste keuken en ruime leefruimte met eettafel en zetels, houtkachel, TV, video projector
- Tweede, kleinere, leefruimte met zetels en toegang tot het terras en een grote traditionele houtgestookte sauna (betalend), toilet en 2x douches
- 2x single kamers (9m²)
- 2x single kamers, met eigen toilet (10-11m²)
- 2x double/twin kamers, met elk een eigen badkamer met toilet en douche (15m²)
- Apart toilet (rolstoelvriendelijk)
- Hot tub buiten (betalend)
In de noordvleugel:
- Elektrische sauna (gratis) met kleine relaxruimte aangrenzend
- Kleine kitchenette
- 4x double/twin kamer, met elk een eigen badkamer met toilet en douche (15m²)
- 1x twin kamer met aparte bedden tegen de muur, met een eigen badkamer met toilet en douche (15m²)
Bedlinnen, 1x set handdoeken en eindschoonmaak zijn inbegrepen.
Er is een elektrische sauna die vrij te gebruiken is. Op het terras staat een hot tub die je samen met de grotere traditionele houtgestookte sauna in de cabin privé kan afhuren (betalend).
Maaltijden zijn niet inbegrepen. Er is een supermarkt op wandelafstand, en er zijn verscheidene restaurants in de buurt. Je kan mits supplement zelfs boodschappen laten leveren aan de Villa! Je kan ook het ontbijtbuffet bijboeken voor een dag of voor het hele verblijf. Je kan het ontbijt in het Santa's Hotel Aurora bijboeken, of je kan ontbijt laten cateren in de Villa. Ook lunch en diner kan je laten cateren, maar soms eet je ook tijdens activiteiten of kan je naar een van de restaurants.
Services die je voor een supplement kan verkrijgen zijn:
- Dagelijkse schoonmaak (al dan niet met vervanging van bedlinnen en handdoeken)
- Ontbijtbuffet in Santa's Hotel Aurora (450 meter wandelen)
- Ontbijtbuffet gecatered in de Villa
- Soeplunch of 2-gangenlunch gecatered in de Villa
- 3-gangendiner gecatered in de Villa
- Levering van de supermarkt
- Host of kelner gedurende het verblijf (minimum 4u per dag)
- Traditionele, houtgestookte sauna (€ 600 voor max 4u)
- Hot tub op het terras (€ 250 voor max 4u)
Je kan je ontbijt bijboeken in het nabijgelegen Santa's Hotel Aurora, maar mits supplement kan je ook boodschappen en ontbijt laten brengen naar de villa, lunch/diner reserveren in Santa Hotel Aurora of laten cateren, professionele host/kelner/schoonmaker aanwezig hebben.
Luosto is een klein skigebied waar je 10 skipistes vindt. Het wintersportgebied ligt op een hoogte van 289 tot 514 meter en er zijn 3 liften aanwezig. De combinatie van Lapse activiteiten en skiën is hier dus ideaal! Op zo'n 20 minuten rijden vind je het skigebied van Pyhä met 15 skipistes.
Skigebied Pyhä-Luosto
Pyhä/Luosto
Pyhä en Luosto bevinden zich op slechts 20 minuten van elkaar. Zo kan je makkelijk beide skigebieden eens verkennen tijdens jouw reis naar Lapland.
Pyhä is een klein wintersportdorp vlakbij het Pyhä-Luosto Nationaal Park, waar je in een mum van tijd in de ongerepte natuur vertoeft. Het is vooral bekend en populair bij de Finnen zelf, vanwege de variatie van de pistes en de goede off-piste mogelijkheden. Ondanks de aanwezigheid van restaurants, bars en activiteitenpartners is het een kleiner en rustiger wintersportdorp dan Äkäslompolo en Levi, wat natuurlijk ook deel van de charme is! In Pyhä (en Luosto) kan je trouwens heel wat unieke activiteiten doen die je nergens anders in ons aanbod vindt. Denk maar aan ijsklimmen of aan een bezoek van de amethist-mijn (met e-fatbike, ...). Je kan hier ook icekarten, e-fatbiken, ijsvissen, enzovoort. En uiteraard bieden ze hier ook de klassiekers aan, zoals huskytochten, sneeuwscootertochten, ... Dat maakt van Pyhä (en Luosto) een ideale plek voor de combinatie van Lapse activiteiten en skiën/snowboarden.
In Pyhä ligt een klein skigebied waar je 15 skipistes vindt. Het wintersportgebied ligt op een hoogte van 203 tot 500 m en er zijn 9 liften aanwezig. Ook in Luosto, op ongeveer 20 minuten rijden, vind je nog een skigebied. Luosto is een klein skigebied waar je 10 skipistes vindt om te snowboarden of skiën. Het wintersportgebied ligt op een hoogte van 289 tot 514 m en er zijn 3 liften aanwezig.
Het skigebied grenst aan het Pyhä-Luosto Nationaal Park, waardoor je dus in een mum van tijd in ongerepte natuur staat. Je vindt hier dan ook bijna uitsluitend kleinschalige lodges en vakantiewoningen, enkele goede restaurants, wat winkeltjes en een supermarkt. Een vakantie naar Pyhä betekent dan ook er even helemaal uit zijn met je partner of met het hele gezin, genieten van een comfortabele accommodatie, goede sneeuwcondities om te skiën en snowboarden en een ruime keuze aan Lapse winterse activiteiten.
Meer informatie over de accommodatiemogelijkheden en programma's kan je hier vinden: https://www.nordic.be/accommodaties/dorpje/pyha/
03. Prijzen
Prijzen
*Promo: boek nu voor vertrek op deze datum met € 300 korting per persoon!
(korting nog te verrekenen op onderstaande prijs)
Afreisdatum | Bezetting 12 personen | Bezetting 13 personen | Bezetting 14 personen | Bezetting 15 personen | Bezetting 16 personen | Bezetting 17 personen | Bezetting 18 personen |
---|---|---|---|---|---|---|---|
11.02.2024 promo* | € 2350 | € 2245 | € 2150 | € 2080 | € 1995 | € 1950 | € 1895 |
Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld.
Neem contact op met een Travel Designer voor de juiste prijsofferte voor jouw reisgezelschap.
De beschikbaarheid van deze reis wordt regelmatig bijgewerkt. De meest actuele beschikbaarheid wordt altijd getoond bij het online boeken of tijdens het contact met onze Travel Designers. Andere afreisdata zijn op aanvraag.
Inbegrepen
- Rechtstreekse vluchten met Corendon (CD) van Amsterdam naar Kittilä en terug (detail bij offerte), inclusief luchthaventaksen, 1 stuk handbagage en 1 stuk ruimbagage per persoon
- Op aanvraag en mits beschikbaarheden: gratis vervoer van ski-en snowboardmateriaal (1 set per persoon)
- Luchthaventransfers ter plaatse (ongeveer 1 uur 45 minuten rijden)
- 7x overnachtingen in de gekozen accommodatie
- Bedlinnen en 1x set handdoeken (grote en kleine) per persoon
- Eindschoonmaak
- Gebruik van de elektrische sauna
- Btw, reserveringskosten, bijdrage Garantiefonds reizen en lokale verblijftaksen
- Uitgebreide reisinfo: lokale tips, winteruitrusting én fotografie
- CO²-compensatie van deze reis
Niet inbegrepen
- Maaltijden (optioneel, er is een supermarkt op wandelafstand en je vindt in Luosto ook een aantal restaurants)
- Ontbijt in Santa’s Hotel Aurora: € 15 per persoon per dag
- Ontbijt catering in Villa Borealis: € 40 per persoon per dag (zonder kelner/kok)
- Soeplunch catering in Villa Borealis: € 40 per persoon per dag
- 2-gangenlunch catering in Villa Borealis: € 56 per persoon per dag (hoofdgerecht en dessert, koffie/thee)
- 3-gangendiner catering in Villa Borealis: € 95 per persoon per dag
- Optionele excursies
- Warme kledij (optioneel)
- Thermische overall, 1x paar wollen sokken, winterlaarzen, donswanten, muts: € 138 per persoon voor de hele week (optioneel)
- Indien er 3x excursies geboekt worden bij Lapland Safaris Luosto krijg je de warme kledij gratis bij voor het hele verblijf!
- Andere extra’s (optioneel)
- Host of kelner (minimum 4u/dag), dagelijkse schoonmaak (met of zonder nieuwe bedlinnen/handdoeken), badjassen/slippers, … : prijs op aanvraag
- Huur van de traditionele, houtgestookte sauna: € 600 voor max 4 uur
- Huur van de hot tub op het terras: € 250 voor max 4 uur
- Lokale transfers (bv. tussen het hotel en de skipistes van Pyhä)
- Skipas en huur skimateriaal
- Huurwagen ter vervanging van de (luchthaven)transfers.
- Reisverzekering annulatie- en/of bijstand (vrijblijvend aanbod bij offerte)
Opmerkingen
- Op aanvraag en mits beschikbaarheden bieden we voor reizigers vanaf Amsterdam Schiphol de volgende service aan:
- Aan een voordelig tarief: overnachting in een luchthavenhotel (op aanvraag)
- Gratis: parking dicht bij de luchthaven (op aanvraag)
- Dit programma is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar.
- De lokale partners behouden steeds het recht om de volgorde van de activiteiten te veranderen.
- Het Santa’s Hotel Aurora, waar je incheckt en de sleutels en informatie krijgt, ligt op 450 meter van de cabin. De supermarkt ligt op zo’n 850 meter wandelen, de skipistes op zo’n 700 meter, het safarikantoor van Lapland Safaris op 300 meter.
- Enkel het gebruik van de elektrische sauna is inbegrepen in het verblijf. Voor het gebruik van de traditionele, houtgestookte sauna en/of outdoor hot tub dien je een supplement te betalen (zie ‘Exclusief’).
- Warme kledij is niet standaard inbegrepen, maar kan je wel huren. Indien je 3 of meer activiteiten van Lapland Safaris Luosto boekt krijg je de warme kledij gratis voor het hele verblijf. De meeste partners voorzien ook kledij tijdens hun specifieke activiteiten, inbegrepen in de prijs van de excursie, maar dit is niet voor élke activiteit van toepassing. Voor advies kan je bij de Travel Designer terecht!
- Luosto Ski Resort, met 10 pistes, ligt op wandelafstand van het hotel. Pyhä Ski Resort ligt op zo’n 20 minuten rijden. Hou er rekening mee dat tijdens de Kerstperiode wellicht nog niet alle skipistes open zullen zijn. Voor meer info over de skimogelijkheden kan je hier terecht: https://pyha.fi/en/skiresort en https://luosto.fi/en/business/luosto-ski-hiihtokeskus
- Bij een sneeuwscootertocht zitten kinderen 4-14 jaar in een slede bij de gids. Om zelf met een sneeuwscooter te rijden moet je minstens 18 jaar zijn en in het bezit zijn van een geldig rijbewijs B. Bij een oneven aantal mensen in het reisgezelschap wordt er een single supplement gerekend voor de sneeuwscootertocht bij de lokale partner.
- Ter plaatse kan je indien gewenst het eigen risico voor de sneeuwscooter bij een ongeval (€ 980 per tocht) verlagen naar € 150 door een waiver fee van € 20 (per tocht) te betalen.
- De tijdsduur van de activiteiten is weergegeven inclusief uitleg en (eventuele) transfers
04. Extra info

Afreis 11.02.2024
Heenreis met rechtsreekse vlucht Corendon Airlines
CD 761 Amsterdam 08.15 uur – Kittilä 12.25 uur
Terugreis met rechtsreekse vlucht Corendon Airlines
CD 762 Kittilä 13.25 uur – Amsterdam 15.45 uur
Vluchturen onderhevig aan wijzigingen.
Vluchten vanuit Brussel op aanvraag.
Excursies in Luosto
Aan dit programma kan je naar eigen voorkeur à la carte activiteiten toevoegen. Indien je 3 of meer activiteiten boekt bij Lapland Safaris krijg je de warme kledij gratis voor het hele verblijf. Hieronder vind je een voorbeeld van hoe jullie programma eruit kan zien, maar uiteraard kan je ook gewoon het activiteitenoverzicht raadplegen. Contacteer even onze Travel Designers zodat zij jullie een overzicht van de excursies kunnen bezorgen!
- Sneeuwscootertocht naar de amethistmijn 2u of sneeuwscootertocht naar de rendieren 3u30
- Huskytocht 10km of vanaf 07/01/2024 zijn ook huskytochten van 15km en 30k, of zelfs een tweedaagse huskytocht, mogelijk.
- Sneeuwschoenwandeling in het Pyhä-Luosto Nationaal Park 3u
- ...
Zie ook: https://www.nordic.be/wp-content/uploads/2023/06/tabel-Pyha-Luosto-Lapland-Safaris.pdf
Uniek voor de regio zijn het bezoek aan de amethist-mijn en ijsklimmen. Dit kan je niet doen op andere locaties binnen ons aanbod!
Een overzicht van iets specialere excursies die je vanuit het nabijgelegen Pyhä kan doen vind je op deze link:
https://www.nordic.be/wp-content/uploads/2023/09/tabel-Pyha-Luosto-specials.pdf
Als je graag excursies toevoegt aan de reis, of verdere vragen hebt, aarzel dan niet om onze Travel Designers te contacteren!